jonizator wody alkaicznej

Woda zasadowa – czym jest i kto powinien skorzystać z jej naturalnych właściwości?

Wraz ze wzrostem świadomości Polaków wzrasta także dbałość o odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. W zależności od źródeł człowiek powinien pić między 2-3 litry wody dziennie. Jednak nie jest to bez znaczenia, jaką wodę pijemy. Ostatnio dużą popularnością cieszy się woda zasadowa, która stoi na straży gospodarki kwasowo-zasadowej. Czym dokładnie jest woda zasadowa i kto może ją pić?

Co wyróżnia wodę zasadową?

Woda zasadowa to inaczej woda alkaliczna, woda jonizowana i „woda żywa”, która posiada wysoki wskaźnik pH. Należy pamiętać, że chemicznie czysta woda posiada pH na poziomie 7, natomiast woda zasadowa ma wskaźnik powyżej 7,5 pH, w tym przypadku około 9. Picie wody alkaliczne jest polecane jednostką, które mają problem z zakwaszonym organizmem, a wysokie pH wody skutecznie reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową w naszym ciele.

Regularne spożywanie wody jonizowanej – komu pomaga?

W regularnym i systematycznym piciu wody zasadowej może pomóc jonizator wody alkalicznej, który w prosty i szybki sposób przygotuje dla nas taką wodę. Szczególnie jest ona polecana osobom, które uprawiają dużo sportu i pozostają aktywne na co dzień. Warto pamiętać, że wzmożona aktywność może prowadzić do zakwaszenia mięśni, a także wypłukania składników mineralnych, jakich potrzebuje nasz organizm. Dlatego osoby aktywne mogą uzupełnić składniki za pomocą wody alkalicznej, która stanowi doskonałe nawodnienie po intensywnym wysiłku. Dodatkowo osoby, które mają problem ze stresującą pracą czy siedzącym trybem życia, będą mogły skorzystać z relaksującego aspektu, jaką daje picie wody alkalicznej. Dzięki niej mamy szansę na odzyskanie balansu i pozytywnego samopoczucia.

Więcej informacji: https://www.mocsokow.pl/12-jonizatory-wody

Zalety wynikające z picia wody zasadowej

Liczne właściwości wody zasadowej są coraz szerzej komentowane wśród osób korzystających z jej dobrodziejstw. Do głównych zalet picia wody alkalicznej możemy zaliczyć:

  • wysoki współczynnik pH, który odpowiednio nawadnia organizm, poprawiając nasze samopoczucie każdego dnia,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn i szkodliwych substancji,
  • uregulowanie gospodarki kwasowo-zasadowej,
  • pozytywny wpływ na wygląd skóry i paznokci, które stają się mniej łamliwe i odzyskują naturalny blask,
  • ochronę naszego organizmu przed działaniem wolnych rodników i zabezpieczenie przed pojawieniem się chorób nowotworowych,
  • wpływ na gospodarkę lipidową, obniżając poziom „złego” cholesterolu i zmniejszając ciśnienie krwi,
  • wsparcie organizmu podczas procesu odchudzania,
  • wsparcie układu odpornościowego i zmniejszenie ryzyka wystąpienia infekcji.

Regularne picie wody zasadowej wspomaga ogólne funkcjonowanie naszego organizmu i poprawia nasze samopoczucie.