butelkowa zieleń wnętrza

Wnętrza 2019 – jakie kolory są na topie?

Każdego roku Instytut Pantone ogłasza, jakie kolorowy będą najbardziej popularne w nadchodzącym sezonie. Coraz więcej producentów farb ma zapisaną w kalendarzu datę ogłoszenia, ponieważ dostosowują oni swoje produkty do trendów. Co przynosi nam rok 2019? Lista jest przede wszystkim bardzo zróżnicowana. Najwięcej kolorów pozostaje w ciepłych odcieniach ziemi, a elegancja również wiąże się z różnymi nasyconymi kolorami.

Garden Patch

Jak co roku, w zestawieniu najpopularniejszych kolorów nie mogło zabraknąć odcieni zielonego. Tym razem będzie to Garden Patch, który inspirowany jest bezpośrednio naturą.  Kolor ten jest dla ludzkiego oka niezwykle odprężający i uspokajający, niczym modna jeszcze niedawno butelkowa zieleń. Wnętrza pomalowane w ten sposób doskonale komponują się z neutralnymi kolorami takimi jak czysta biel, szarość oraz drewniane elementy.

Night Watch

Innym odcieniem zieleni, który uchodzić będzie za jeden z najmodniejszych kolorów w tym sezonie, jest Night Watch. Znacznie bardziej elegancki i ekskluzywny od powyższego Garden Patch doskonale nada się na przystrojenie dobrze oświetlonego salonu. Z czym łączyć tą dostojną zieleń? Najlepiej sprawdzą się elementy błyszczące takie jak złote ramy obrazów, lustra i meble z chromowanymi nogami. Nie gorzej w tym przypadku będzie się prezentować drewno.

Spiced Honey

Jeżeli ktoś poszukuje ciepłego koloru, który sprawi, że pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru, doskonale sprawdzi się Spiced Honey. Jest to odcień miodowo – karmelowy, który nie tylko korzystnie wpłynie na samopoczucie domowników, ale również zachęca do działania i napawa pozytywną energią. Kolor ten jest także bardzo podatny na połączenia – możemy zestawić go z delikatnym brązem lub beżem, by pomieszczenie nabrało spokojnego charakteru, a jeżeli szukamy czegoś mocniejszego – możemy połączyć go z ciemnym granatem, a nawet ostrym pomarańczowym.