architekt wnętrz suwałki

Popularne style urządzania wnętrz

Jeżeli ktoś jest w trakcie budowy domu, bardzo możliwe, że już teraz zastanawia się nad urządzeniem mieszkania. Biorąc się za aranżacje wnętrz, warto postawić na konkretny styl i właśnie jego się trzymać, jednak oczywiście możliwe jest także umiejętne pomieszanie różnych stylów. Nie jest to jednak łatwa sprawa i wszelkie hybrydy lepiej robić pod okiem specjalisty, który zna się na stylach i urządzaniu wnętrz. Taką osobę możemy znaleźć w sieci, wpisując w wyszukiwarce frazę typu „architekt wnętrz Suwałki”.

Styl loftowy

Jest to bardzo popularny styl urządzania wnętrz, jednak ma on pewne ograniczenia – wygląda niezwykle atrakcyjnie na dużych przestrzeniach, z kolei w mieszkaniu o przeciętnych rozmiarach (lub mniejszych) zdecydowanie się on nie sprawdzi. Co jest charakterystyczne dla tego stylu? Przede wszystkim eksponowanie wszelkich konstrukcji, instalacji i rur. Z tego względu styl loftowy nazywany jest inaczej industrialnym. Zakłada on także pewien minimalizm, a mianowicie warto zrezygnować z nadmiaru dekoracji. Wszelkie koronki i falbanki gryzą się z wykorzystywanymi w tym stylu metalem i cegłą. Również kolorystyka jest tutaj okrojona – najlepiej sprawdzą się klasyczne barwy, czyli biały, szary oraz czarny.

Styl skandynawski

Bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych w Polsce. Jego początku sięgają lat 30 ubiegłego wieku i co warte uwagi – do dziś jego charakter pozostaje niezmienny i gości w wielu polskich domach. Zdecydowanie można powiedzieć o nim jako uniwersalny, ponieważ przykładowo stosowane w nim meble są proste, ergonomiczne i funkcjonalne. Jest także podatny na połączenia z innymi stylami.

Postmodernizm

Styl ten jest nieco inny od poprzednich – przełamuje on wszelkie schematy, wymaga od projektanta odwagi  i pozwala niemal w dowolny sposób bawić się elementami dekoracyjnymi i różnymi zestawieniami. Połączenia takie jak sprzęty industrialne i formy pałacowe są w nim jak najbardziej pożądane, a wręcz wskazane. Jeżeli jesteś wystarczająco odważny i masz szeroką wyobraźnię, na pewno się w nim odnajdziesz.