wylewki żywiczne

Jakie podłogi stosowane są w użytku publicznym?

Podłoża, jakie stosowane są w instytucjach publicznych zazwyczaj odbiegają od tych, które na co dzień widzimy w domach. Wynika to głównie z innych potrzeb, na jakie są wystawiane każdego dnia. Wystrój schodzi tam na drugi plan, jednak na rynku jest dostępnych coraz więcej rozwiązań w każdym rodzaju podłoża.

Szkoły

W placówkach edukacyjnych od podłogi wymaga się przede wszystkim trwałości. Dobrym rozwiązaniem są wykładziny linoleum (które z resztą są najczęściej wybierane). Ich dodatkowym atutem jest łatwość w utrzymaniu higieny a także właściwości bakteriostatyczne. Alternatywą dla takich miejsc są wykładziny PVC, które można dostać w wersjach akustycznych. Pozwalają one na znaczną redukcję hałasu w budynku, stwarzając przy tym lepsze warunki do pracy.

Przedszkola

Tu, gdzie dzieci wiele czasu spędzają na zabawie na podłodze, bardzo ważna jest higiena podłogi. Bezkonkurencyjna na ten moment wydaje się wykładzina flokowana, która przypomina dywan, ale dodatkowo ma szereg zalet. Przede wszystkim jest bardzo miękka, dzięki czemu dzieci wygodnie mogą na niej siedzieć podczas zabawy. Bardzo ważnym aspektem jest też antybakteryjność. Jak wiadomo, małe dzieci zdolne są do wielu rzeczy i nikogo nie dziwi, gdy na podłogę czasem wyleje się woda lub sok. Wykładzina flokowana zapewnia nie tylko wodoodporność, ale także łatwo usunąć z niej plamy.

Galerie handlowe

W miejscach, w których codziennie przewija się tysiące osób, podłoże musi być bardzo wytrzymałe. Aby uniknąć konieczności wymiany podłogi co jakiś czas, warto by była odporna nie tylko na popękania, ale również by się nie ścierała i zachowała ładny wygląd. Tutaj najlepiej sprawdzają się wylewki żywiczne, które mają wyjątkowo dobre parametry wytrzymałościowe, są łatwe w utrzymaniu higieny, a dodatkowo można niemal dowolnie dostosować ich wygląd do miejsca, w których będą położone.