mycie okien w warszawie

Wiosenne porządki w domu: jak zrobić je dobrze? Część 2.

Wiosenne porządki to największe sprzątanie w roku. Jest to idealna okazja do nie tylko gruntownego przetarcia kurzu, ale również do pozbycia się niechcianych, nieużywanych i wiecznie zalegających przedmiotów. 

Poniżej prezentujemy drugą część poradnika Wiosenne porządki w domu: jak zrobić je dobrze? W tej części skupimy się na radach dotyczących najlepszych sposobów czyszczenia powierzchni. 

Wiosenne sprzątanie: najlepsze sposoby na czyszczenie okien. 

Kluczem do świetnego wyczyszczenia okien, jest wybranie odpowiedniego czasu. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim w dużych miastach, gdzie jest dużo spalin. Mycie okien w Warszawie i innych dużych miastach powinno odbywać się nie tylko w ładną pogodę, ale również w porach zmniejszonego ruchu samochodowego (np. w weekend).

Warto jest wypróbować ekologiczne środki do czyszczenia okien lub takie domowe. Świetnie sprawdzi się woda z octem lub cytryną wymieszana z gliceryną. Można też dolać do takiego specyfiku płyn do płukania tkanin — zapewni to świetny zapach i dodatkowo pomoże w czyszczeniu. 

Wiosenne sprzątanie: jak sprawić, żeby kurz nie osiadał na meblach.

Często dzieje się tak, że po wytarciu kurzu z mebli mija jeden dzień i kurz się znowu na nich pojawia. Jest to widoczne szczególnie podczas sprzątania, gdyż podczas sprzątania w powietrzu pojawia się dużo kurzu. Jak sprawić, żeby kurz nie osiadał na meblach?

Po pierwsze, warto trzymać się już wcześniej wspomnianej kolejności sprzątania. Sprawi to, że ilość kurzu w powietrzu będzie jak najmniejsza. Po drugie, warto jest użyć środków, które zapobiegają osadzaniu się kurzu. Na rynku istnieje wiele specyfików, ale warto jest wypróbować “babcinego” sposobu. 

  • 1 szklanka gorącej wody
  • ½ szklanki octu
  • 1 łyżka płynu do mycia naczyń

Jeśli nie lubisz zapachu octu, to dobrym zadbaj o to, aby płyn do mycia naczyń był w twoim ulubionym zapachu. Świetnie sprawdzi się również wymienieniu płynu do mycia naczyń na płyn do prania lub płukania tkanin. Działanie jest takie samo, a zapach jest intensywniejszy.