generator ozonu

Koronawirus a ozonator powietrza

Pandemia koronawirusa ogarnęła już cały świat, dotyka także Polskę. Nadal nie ma skutecznego sposobu na leczenie infekcji wywołanej tym wirusem ani szczepionki, która chroniłaby przed zakażeniem. Pozostają więc działania profilaktyczne, które zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych następstw jego rozprzestrzeniania się. Jedną z przyjętych metod jest kwarantanna, natomiast priorytetem jest również dezynfekcja. Eksperci potwierdzają i wręcz proszą nas, byśmy zachowali optymalną higienę – częste mycie rąk mydłem antybakteryjnym, noszenie jednorazowych maseczek oraz rękawiczek to tylko jedne ze sposobów. W przestrzeniach prywatnych, ale też publicznych coraz częściej do dezynfekcji wykorzystywany jest ozonator powietrza. Czy czysty ozon rzeczywiście radzi sobie z koronawirusem?

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w artykule: https://www.mocsokow.pl/blog/koronawirus-dezynfekcja-ozonem-n119

Jak działa ozonator?

Jeszcze do niedawna ozonator najczęściej stosowany był do dezynfekcji przestrzeni, takich jak szpitale, szkoły, przedszkola, urzędy, prywatne mieszkania, hotele, piwnice czy pustostany. Ozon wykazuje działanie przeciwbakteryjne, antywirusowe, antygrzybiczne. Do tego usuwa nieprzyjemne zapachy, jest świetny dla alergików, by pozbyć się drobnoustrojów i roztoczy.

W walce z koronawirusem ozonem dezynfekowane są środki komunikacji miejskiej, windy, przejścia podziemne, przystanki autobusowe, chodniki, a nawet parki miejskie i skwery. Urządzenie, takie jak ozonator n1668 sprawdza się do czyszczenia urzędów, sklepów i innych przestrzeni publicznych. Eksperci potwierdzają, że ozonator powietrza powinien być zastosowany zawsze w miejscu, w którym przebywał pacjent na kwarantannie, bez względu na to, czy była to sala szpitalna, prywatne mieszkanie czy inne miejsce wskazane przez medyków oddziałów zakaźnych. Wydaje się, że ozon wspiera walkę z koronawirusem i chociaż nie wykazano jeszcze, by całkowicie eliminował wirusa, to z całą pewnością w obecnych czasach dezynfekcja jest konieczna, by zachować sterylne warunki i optymalne zasady higieny. Należy wykorzystywać wszelkie środki, które wspierają zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dobrze wiemy, jak szybko dochodzi do zakażeń i jak wiele ofiar śmiertelnych ma na swoim koncie ten wirus.

Co ważne, ozonowanie danej przestrzeni mogą wykonywać tylko profesjonalne firmy i do takich należy się zgłaszać w celu wykonania tego zabiegu.