odżywka dla brwi

Regularna pielęgnacja włosów – odżywki i ich rola

Odżywka do włosów to produkt stosowany w celu poprawy wyglądu włosów i łatwości układania fryzury. Jej głównym zadaniem jest zmniejszenie tarcia włosów, co pozwala na łatwiejsze szczotkowanie lub czesanie. To jednak nie koniec korzyści, jakie może Ci przynieść odpowiednia odżywka do włosów. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej!

Na jakie efekty możesz liczyć regularnie odżywiając włosy?

  • większy połysk,
  • niesamowita miękkość,
  • zmniejszone puszenie,
  • odporność na elektryzowanie się,
  • wzmocnienie/zmniejszenie łamliwości,
  • poprawa gęstości włosów,
  • redukcja rozdwojonych końcówek.

Odżywki są dostępne w szerokiej gamie postaci, w tym żeli, kremów, a także rzadkich balsamów i sprayów. Odżywki do włosów stosuje się zwykle po umyciu włosów szamponem. Są nakładane i wmasowywane we włosy i mogą być spłukiwane lub pozostawione na łusce.

Więcej informacji: https://www.aleja-komiksu.pl/naturalne-kosmetyki-dla-wlosow-dlaczego-tylko-takie-odzywki-sa-warte-twojej-uwagi/

Ciekawostka o pierwszej odżywce!

Perfumiarz Édouard Pinaud jest uznawany za twórcę pierwszej nowoczesnej odżywki do włosów na początku XX wieku, którą zaprezentował na Wystawie Światowej 1900 w Paryżu. Jego produkt miał na celu zmiękczenie męskich włosów, w tym brody i wąsów.

Rodzaje odżywek

Dostępne są różne rodzaje odżywek i serum do włosów.  Najpopularniejszym typem są odżywki instant. Nakłada się je krótko po umyciu szamponem i spłukuje. Głęboko działające odżywki są bardziej skoncentrowane i zawierają podobne składniki, jak odżywki instant. Głęboko wnikające odżywki powinny pozostać na włosach przez co najmniej dwadzieścia minut przed spłukaniem – często nazywa się je maskami. Są dobre do pielęgnacji długich włosów z szorstkimi, suchymi końcami, włosów, które łatwo się plączą i włosów, które mają dużo pęknięć.

Odżywki bez spłukiwania nakłada się na umyte szamponem, osuszone ręcznikiem włosy i mają pozostać na włosach do następnego mycia. Odżywki bez spłukiwania podobnie jak odżywcze serum do włosów doskonale nadają się do odbudowy uszkodzeń włosów spowodowanych częstą ondulacją, prostowaniem, kręceniem lub farbowaniem. W tak szerokim wyborze na pewno bez trudu znajdziesz odżywki odpowiednio dopasowane do swoich potrzeb.

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta.