akcesoria motocyklowe

Strój motocyklowy dla początkującego

Początkujący motocyklista bardzo często jest zafascynowany zakupem swojego pierwszego jednośladu, że zapomina przy tym o wyposażeniu się w odpowiednia odzież, która jest niezwykle ważna szczególnie dla początkującego motocyklisty. Kupno stroju, który jest nieodpowiedni może spowodować to, że nie będzie on zapewniał motocykliście żadnego bezpieczeństwa.

Jak wybrać kurtkę motocyklową?

Z wagi na to, że motocykliści narażeni są na upadki, a nie maja wokół siebie karoserii, która chroni ich ciało, bardzo ważne jest to, aby zadbać o odpowiedni strój. Kurtka motocyklisty musi być wykonana z mocnego materiału odpornego na przetarcia, chroniącego skórę. Popularnym błędem początkujących jest zakup kurtki, która tylko imituje kurtkę motocyklową, czyli kurtki typu ramoneska czy bomberka, tego rodzaju kurtki nie zapewniają żadnej ochrony.

Więcej informacji:  https://cosiw.com.pl/jaki-powinien-byc-dobry-stroj-motocyklowy/

Kurtka na motor powinna być wzmocniona w newralgicznych miejscach, tj. na kręgosłupie, łokciach, barkach czy na klatce piersiowej. Wzmocnienia wykonane są z pianki, twardego plastiku lub kevlaru.  Najbardziej popularnymi kurtkami są kurtka rukka czy kurtka Klim.  Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że kurtki motocyklowe muszą zapewnić także ochronę przed wiatrem i deszczem. A zatem aby uniknąć potu i gorąca, warto wybrać kurtkę z wbudowanymi systemami wentylacyjnymi.

Najważniejsza jednak kwestią jest dobre dobranie rozmiaru kurtki,  kurtka motocyklowa powinna być dopasowana do ciała i nie może się przesuwać. Tylko wtedy będzie ona spełniała swoje właściwości i ochroni nasze ciało podczas upadku.

Jakie spodnie motocyklowe

Bardzo często widzimy na drogach motocyklistę w kurtce na motor i dżinsowych spodniach. Niestety nie jest to najlepszy wybór spodni. Podczas upadku uraz kończyn dolnych czy miednicy jest bardzo prawdopodobny, a zatem warto wyposażyć się również w spodnie dobrej jakości, jak spodnie dainese czy spodnie Klim. Materiał z jakiego są wykonane spodnie na motor powinien być odporny na przedarcie, mieć wzmocnione szwy zapobiegające rozerwaniu spodni oraz dyskretne ochraniacze bioder i kolan.

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony producenta.