sok wyciskany

Wyciskane soki – zalety i wady

Coraz więcej Polaków dba o zdrowy tryb odżywiania. Stawiamy na produkty ekologiczne, naturalne, bez konserwantów i innej chemii. Dużą popularnością cieszą się dania, które możemy przyrządzać z warzyw i owoców, bo wtedy mamy pewność dostarczania do organizmu kompletu wartościowych witamin i minerałów.

Hitem w ostatnich czasach jest wyciskarka do cytrusów. Dzięki niej w kilka chwil może powstać naturalny i zdrowy napój. Z surowych warzyw i owoców, wedle swojego uznania możemy skomponować prawdziwą witaminową bombę. Co więcej, doskonale wiemy, co pijemy, bo sami tworzymy napój od podstaw.

To właśnie główna zaleta soków świeżo wyciskanych. Pijemy dokładnie to, co chcemy a dodatkowo wpływamy na nasze zdrowie. Wyciskane soki są pełne łatwo przyswajalnych węglowodanów i enzymów – uznaje się, że wchłania się aż 90% dobroczynnych substancji. Co więcej, możemy je zawrzeć w codziennej diecie odchudzającej czy oczyszczającej nasz organizm. Zdaniem medyków, pite regularnie wyciskane soki mają minimalizować ryzyko powstawania nowotworów.

Teraz czas na wady. Tak naprawdę jest ich niewiele. Można wspomnieć jedynie o dosyć głośnych urządzeniach do wyciskania soku natomiast jego praca trwa przecież maksymalnie kilka minut, możemy się więc poświęcić. Pamiętajmy, że sok musimy pić świeży – można go przechowywać w lodówce, ale nie dłużej niż jeden dzień. Zwróćmy na to uwagę przyrządzając codzienną porcję napoju.

One thought on “Wyciskane soki – zalety i wady”

  1. Wyciskarka do cytrusów,ok jest fajną opcją,ale polecam WYCISKARKI.Jakość soku zupełnie inna,dużo lepsza:),przy tym więcej walorów prozdrowotnych,w sieci jest mnóstwo artykułów na ten temat.Dla wielbicieli soków mniej klarownych,bardziej gęstych istnieją urządzenia z regulacją poziomu wycisku pulpy.Od roku posiadam właśnie taki model Hurom HH2G-każda wydana złotówka warta była wydania na to urządzenie:) POLECAM!! #Hurom #HuromPolska #wyciskarka #slowjucer

Comments are closed.