rehabilitacja warszawa

W Polsce brakuje ortopedów!

Polska posiada jedne z najlepszych uczelni medycznych. Na nasze uniwersytety celem kształcenia przybywają również cudzoziemcy. Jesteśmy wręcz uznawani za liderów, jeśli pod uwagę weźmiemy poziom edukacji oferowany przyszłym medykom. Dlaczego więc ciągle służba zdrowia ubolewa z powodu braku specjalistów, którzy mogliby pracować w gabinetach lekarskich oraz szpitalach?

Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że wykształceni medycy wybierają po prostu karierę poza granicami Polski. Na Zachodzie mają szansę na wzmożony rozwój i oczywiście wyższe zarobki oraz lepsze warunki zatrudnienia. W naszym kraju na podobnych warunkach zatrudniani są jedynie lekarze w prywatnych placówkach, takich jak poradnia ortopedyczna. Warszawa na szczęście posiada co najmniej kilka profesjonalnych obiektów tego rodzaju.

Okazuje się, że to właśnie ortopedzi są grupą medyków, których brakuje najbardziej. Niestety, nawet co drugi dorosły Polak boryka się z problemami kręgosłupa, ulegamy też nagłym kontuzjom, seniorzy cierpią w wyniku zmian zwyrodnieniowych. Nie ma wątpliwości, że ortopedzi o różnej specjalizacji są w naszym kraju potrzebni. Nie chodzi już nawet o realizację operacji chirurgicznych, ale niezwykle mocno „kuleje” rehabilitacja. Warszawa posiada prywatne kliniki, w których wykonywane są lecznicze, nieinwazyjne zabiegi i ćwiczenia, natomiast nadal zauważalne są braki w państwowej służbie zdrowia. Kolejki do specjalistów są tak długie, że na indywidualnie dobraną terapię trzeba czekać nawet kilka lat. W licznych przypadkach to zbyt długo, by móc cieszyć się pełnym zdrowiem. Ratunkiem są więc prywatne kliniki.