rezonans warszawa

Rezonans magnetyczny z kontrastem czy bez

Rezonans magnetyczny to badanie które jest w ostatnich latach bardzo popularne w zdiagnozowaniu wielu schorzeń dolegliwości.  Badanie jest bardzo skuteczne ale również bezpieczne. Rezonans magnetyczny wykorzystuje w badaniu pole magnetyczne które pozwala na uzyskaniu bardzo szczegółowego obrazu całego naszego organizmu. Jest to zatem bardzo precyzyjne badanie i bezpieczne badani ponieważ nie jest tu wykorzystywane promieniowanie jonizujące tak jak ma to miejsce w przypadku tomografu komputerowego.

Rezonans magnetyczny z kontrastem

W niektórych przypadkach musi zostać wykonany rezonans magnetyczny (sprawdź tutaj) z kontrastem czyli z substancją która przed badaniem podawana jest dożylnie bądź też doustnie. Dzięki temu uzyskany podczas badania obraz jest zdecydowanie bardziej wyraźny i ułatwi diagnozę danego obszaru ciała. Może on być wykorzystywany zarówno podczas badania jakim jest rezonans magnetyczny  jamy brzusznej, rezonans magnetyczny prostaty czy też rezonans magnetyczny mózgu.  Środki kontrastujące podane w sposób dożylny bądź doustny w trakcie wykonywania badana rezonansem umożliwiają wychwycenie obrazu i wzmocnienie go w obszarze poszczególnych tkanek.

Rezonans magnetyczny z kontrastem wykonywany jest znacznie rzadziej i tylko w szczególnych przypadkach. Badanie wykonywane w taki sposób jest również bardzo bezpieczne jednak niesie ze sobą ryzyko powikłań takich jak mdłości, wymioty, niepokój czy nawet może powodować reakcje skórne na ciele.  Objawy te występują jednak bardzo sporadycznie i są rzadkie a przy tym również bardzo łagodne.

W ostatnich latach bardzo popularnym badaniem pomagającym wykryć wiele schorzeń jest rezonans, warszawa jest miastem w którym znajdziemy wiele  przychodni w których takie badanie możemy wykonać przez najlepszych specjalistów w stosunkowo który kim czasie.