Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem (zwłaszcza wśród gospodarstw rolnych) jest zakup zbiornika na paliwo, w którym można przechowywać śladowe ilości benzyny. Aktualnie nie ma jasno określonego sposobu magazynowania paliwa i pomimo braku oficjalnych wymogów co do warunków przechowywania, może się to wkrótce zmienić. Pojawiają się pierwsze plany, by posiadany zbiornik na olej napędowy był typu dwupłaszczowego.
Zanim wybierzemy pojemnik na paliwo, warto oszacować, ile go zużywaliśmy w poprzednich latach. W ten sposób będziemy mogli precyzyjniej określić, jakich gabarytów zbiornik jest potrzebny i nie przepłacimy za coś, czego nie będziemy potrafili w 100% wykorzystać. Dla właścicieli mniejszych gospodarstw może wystarczyć już zbiornik na paliwo o pojemności 2000 litrów, a co ważne – cysterna o takich gabarytach nie wymaga kontroli Urzędu Dozoru Technicznego, która dodatkowo jest płatna, a jej koszt pokrywa właściciel zbiornika. W przypadku większych gospodarstw (takich, których właściciele posiadają co najmniej kilka ciągników i innych maszyn rolniczych) lepiej sprawdzą się zbiorniki znacznie większe, przekraczające pojemność 5000 litrów.
Zbiornik na paliwo: sprawdź tutaj
Należy wskazać, że inwestycja ta po pewnym czasie powinna się zwrócić. Możemy spróbować zaoszczędzić nieco pieniędzy, sięgając po zbiorniki z dolnej półki, tylko czy jest to rozważne? Najmniejsze i najtańsze zbiorniki to kwestia 200 złotych i należy do tego doliczyć kolejne 400 złotych na zestaw do filtrowania. W użytkowaniu takiego zbiornika należy jednak być ostrożnym i przed ponownym jego napełnianiem trzeba bezwzględnie oczyścić go z pozostałego wcześniej paliwa. Warto też kupować cysterny z trwałego materiału i ustawić je pod dachem (pod wiatą, w garażu), by ograniczyć ich kontakt z promieniami słonecznymi.