koła zębate samolot

Frezy do kół zębatych – naprawić, czy wymienić na nowe?

Wymiana części mechanicznych takich jak frezy krążkowe do kół zębatych często może znacznie obniżyć zyski firmy, ponieważ te części mogą być bardzo drogie, szczególnie w przypadku urządzeń przemysłowych. Jednak firmy mają również możliwość skontaktowania się z producentem niestandardowych części mechanicznych, aby zmniejszyć swoje rachunki w przypadku awarii sprzętu. Poza kosztami naprawy lub wymiany wadliwych części mechanicznych, awaria sprzętu może mieć również kosztowne konsekwencje, jeśli zmusza firmę do zaprzestania działalności. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego ta decyzja często skutkuje znacznymi oszczędnościami.

Naprawa frezów zamiast wymiany – dlaczego?

Kiedy część mechaniczna taka jak frezy ślimakowe ulegnie uszkodzeniu lub pęknięciu, często rozwiązaniem jest wymiana jej na nową. Alternatywnie, warto rozważyć naprawę części. Precyzyjna obróbka umożliwia modyfikację lub przebudowę komponentu dowolnej maszyny w celu przywrócenia jej do działania.

W większości przypadków skutkuje to znacznymi oszczędnościami, biorąc pod uwagę wysoki koszt niektórych oryginalnych elementów mechanicznych poddanych obróbce maszynowej. Oczywiście frezy ślimakowe do kół zębatych nie są tak kosztowne, jednak jak to się mówi – grosz do grosza ma znaczenie, tym bardziej w dzisiejszych czasach. W każdym przypadku technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda obwiedniowa wymaga doskonałej jakości podzespołów i o tym niezmiennie należy pamiętać.

Kupowanie wysokiej jakości części mechanicznych po niższych kosztach

Naprawa części może być czasami niemożliwa z wielu powodów. W takim przypadku zakup części zamiennych takich jak frezy ślimakowe do wielowypustów od producenta niestandardowych części mechanicznych może zaoszczędzić trochę pieniędzy bez utraty jakości.

 

W rzeczywistości niektóre warsztaty mechaniczne wykorzystują inżynierię odwrotną w połączeniu z wyrafinowanymi narzędziami przemysłowymi, co pozwala odtworzyć istniejące części niezależnie od ich stanu. Często skutkuje to częściami, które są równie wydajne i trwałe jak oryginalne, czasami za ułamek ceny.