magazyn paliwa

Czy magazynowanie paliwa opałowego ma sens? Sprawdź!

Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się, czy magazyn paliwa to dobry pomysł. Zdecydowanie tak, szczególnie jeśli prowadzisz własny zakład produkcyjny związany z obróbką drewna. Wszelkie odpady drzewne, które wykorzystasz jako paliwo opałowe w sezonie grzewczym, możesz przechowywać w magazynach.

Zanim zdecydujesz się na inwestycję w magazyn paliwa, koniecznie sprawdź, jakie silosy są dostępne na rynku oraz w jaki sposób najwygodniej przetransportujesz przechowywane paliwo bezpośrednio do miejsca jego spalania. Najlepsze na rynku magazyny paliwa są wykonywane z należytą starannością i z materiałów, które są niepalne, a więc przekłada się to na wysoki poziom bezpieczeństwa magazynowania odpadów drzewnych i innych paliw opałowych. Obecnie na rynku wyróżniamy magazyn paliwa w formie: silosu, kontenerowego zasobnika na biomasę.

Kotły wielopaliwowe i magazyn paliwa – oszczędność i wygoda

Kotły wielopaliwowe to mogą być wykorzystywane do ogrzewania budynków oraz ciepłej wody użytkowej – nawet przy użyciu odpadów drzewnych i innych biopaliw. Nowoczesne kotły wielopaliwowe połączone z silosami, czyli magazynami paliwa to spora oszczędność w sezonie grzewczym, a także możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska. Jeśli chcesz wykorzystać odpady drzewne jako paliwo opałowe i jednocześnie przechowywać je nawet przez kilka sezonów – postaw na magazyn paliwa połączony z kotłem wielopaliwowym.