deratyzacja Warszawa

Skuteczna walka ze szczurami

Jesienne miesiące niestety sprzyjają pojawianiu się w naszych domach gryzoni. Walka z nimi potrafi być prawdziwą udręką, zwłaszcza ze szczurami, które uchodzą na bardzo inteligentne stworzenia. Szczególnie dotkliwe mogą być straty, jakie powodują. Ponadto mogą przenosić one bakterie, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Jakie metody pozbycia się gryzoni z naszego domu uchodzą za najskuteczniejsze?

Zwierzęta

Nasz pupil, który wieczorami lubi usiąść obok nas na kanapie, może okazać się również skuteczną bronią przeciwko myszom. Jeśli chodzi o koty, to praktycznie każdy jest w stanie poradzić sobie z gryzoniami. Również i psy sprawdzają się w zwalczaniu myszy oraz szczurów, jednak w tym przypadku są rasy, które poradzą sobie lepiej od innych. Zaliczyć do nich możemy głównie teriery, jamniki oraz spaniele.

Pułapki

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i wielkości pułapek na gryzonie. Listę otwierają oczywiście najpopularniejsze pułapki mechaniczne, które składają się z drewnianej podstawy i żelaznej sprężyny. Umieszczona na niej przynęta (najczęściej kawałek sera lub chleba) zwabia mysz, która w momencie próby zabrania jedzenia, zostaje przytrzaśnięta metalową konstrukcją.

Trutka

Jest to jedno z najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań. Trutkę na szczury umieszczamy w pomieszczeniu, w którym podejrzewamy, że gryzonie bywają. Traktują one ten środek chemiczny jako pokarm i nic nie podejrzewając, spożywają  łatwo zdobyte jedzenie. Już po pierwszym spożyciu zarówno myszy, jak i szczury czują duszności i z tego powodu próbują wydostać się na zewnątrz. Na nic się to jednak nie zdaje, ponieważ zazwyczaj w ciągu tygodnia środek uśmierca gryzonie.

Deratyzacja

Kiedy problem ze szczurami osiąga większą skalę, najlepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie specjalnej ekipy, która podejmie się zwalczenia gryzoni. Kontakt do specjalistów najszybciej uzyskamy wpisując w przeglądarce hasło takie jak „deratyzacja Warszawa” i dokonamy wyboru spośród polecanych firm.