szyby w aucie

Jak czyścić szyby w aucie?

Dbanie o przednią szybę auta wcale nie jest takie proste, bo nie zawsze wystarczy przetrzeć ją morką szmatką czy uruchomić wycieraczki. Kwestie te są natomiast priorytetowe, jeśli chcemy zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, wynikającego chociażby z odpowiedniej widoczności. Wiadomym jest, że podróż autem może odbywać się w różnych warunkach – opady deszczu czy śniegu nie mogą zakłócić nam komfortowej jazdy. Zabrudzenia, takie jak kurz, odchody gołębi czy owady, jakie roztrzaskują się na szybie nie mogą powodować ograniczenia widoczności.

Musimy mieć też na uwadze, że zabrudzenia szyby w aucie mogą być różnego pochodzenia. Niektóre, takie jak błoto czy ptasie odchody mogą zawierać piach czy żwir, który będzie przecież rysować szybę przy jej nieumiejętnym czyszczeniu. Trzeba pamiętać, by brud myć na bieżąco, nie można pozwolić, by wysechł – wtedy nawet wycieraczki hybrydowe mogą sobie z nim nie poradzić.

Podstawową kwestią są wycieraczki i należy dobierać je odpowiednio do kształtu i modelu szyby. Te nie mogą ulegać awariom, muszą być w pełni sprawne. Nie chodzi tylko o to, by nie pozostawiały niekorzystnych smug, ale przede wszystkim o to, by zbierały nagromadzone opady.

W samochodzie zawsze warto wozić bawełnianą, miękką ściereczkę i odpowiedni specyfik do mycia szyby – dostępny na stacjach benzynowych oraz w sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi. Dobrym rozwiązaniem jest też wybranie się na myjnie. Umycie szyby pod ciśnieniem i woskowanie sprawi, że brud nie będzie przywierał z taką łatwością a jeśli już się pojawi, to dużo łatwiej będzie go usunąć.