szkolenia integracyjne dla firm

Czy zgrany zespół ma wpływ na sukces firmy?

Nie da się ukryć, że biznes prowadzony jest dla zysku. O ile jeszcze niedawno pracownicy mieli być jednak podporządkowani kadrze zarządzającej i należycie wykonywać powierzone im zadania, tak dzisiaj na sukces firmy bez wątpienia wpływa nie tylko efekt realizowanych obowiązków, ale również samo zaangażowanie i lojalność zatrudnionych. Aby te czynniki mogły się w ogóle pojawić, system zarządzania powinien przede wszystkim brać pod uwagę potrzeby pracowników. Styl autorytarny już dawno odszedł do lamusa.

Moda na integrację pracowników przyszła do nas oczywiście z Zachodu. Dzisiaj szkolenia integracyjne dla firm albo eventy typowo rozrywkowe są już w dużych korporacjach standardem. Udowodniono, że praca wśród ludzi, których się dobrze zna i lubi jest o wiele bardziej wydajna. Odpowiednie relacje wpływają bezpośrednio na efekty pracy. Zadowolony pracownik jest lepiej zmotywowany i zaangażowany. Brak stresu sprawia, że jest bardziej kreatywny i lojalny. Jeśli warunki mu odpowiadają, nie będzie szukał innego zatrudnienia.

Odchodzi się również od sztywnej hierarchii w strukturach poszczególnych stanowisk pracy. Dzisiaj bariera pomiędzy przełożonym a pracownikiem jest o wiele mniejsza. Raczej stawia się na dobre relacje i zdrową atmosferę aniżeli autorytaryzm.

Podsumowując, bazą, która wpływa na sukces firmy, jest pracownik. Pracownik zmotywowany, zaangażowany, doceniany. Taki, którego potrzeby i oczekiwania brane są pod uwagę. Taki, który może realizować swoje pomysły i daje się mu ku temu właściwe warunki. Pracownik zadowolony będzie też lojalny, co jest wymierną korzyścią dla firmy.

Aby tak było, niezbędna jest integracja zespołu. Dzisiaj na szczęście szkolenia integracyjne dla firm, eventy i innego rodzaju wydarzenia organizowane z myślą o pracownikach stają się standardem. Można śmiało stwierdzić, że dla samych zatrudnionych to wartość dodana. Przecież na takich spotkaniach fundowana jest masa atrakcji. To też dobra okazja do relaksu i odprężenia od zawodowych obowiązków.