zakładanie oddziału firmy zagranicznej w Polsce

Zakładanie oddziału firmy zagranicznej w Polsce – na czym to polega?

Masz swoją firmę poza granicami Polski i chcesz założyć jej oddział właśnie w tym kraju? W takim razie przyda Ci się nie tylko pomoc zewnętrznej firmy, czyli obsługa korporacyjna, ale także wiedza na temat tego, jak w praktyce wygląda zakładanie oddziału firmy zagranicznej w Polsce. Aby móc założyć oddział swojej zagranicznej firmy w kraju, musisz spełnić kilka wymogów formalnych. Przede wszystkim:

  • potrzebujesz akty założycielskiego, który przewiduje możliwość prowadzenia zagranicznej siedziby firmy,
  • konieczna jest także uchwała pozwalająca na stworzenie nazwy oddziału oraz określenie jego siedziby,
  • trzeba też ustalić osobę upoważnioną do reprezentacji interesów firmy w ramach oddziału zagranicznego.

Aby szybko dopełnić formalności urzędowych – obsługa korporacyjna przez zewnętrzną firmę wydaje się doskonałym pomysłem. Dlaczego? Zakładanie oddziału firmy zagranicznej w Polsce z pomocą profesjonalistów jest naprawdę proste, tak samo, jak i jej późniejsze prowadzenie w zakresie księgowości i administracji.

Obsługa korporacyjna dla zagranicznego oddziału w Polsce – czy to konieczne?

Oczywiście nie ma konieczności decydowania się na usługi takie, jak obsługa korporacyjna. Warto jednak wiedzieć, że podczas rejestracji nowego oddziału spółki w Polsce możesz napotkać się na wiele przeciwności, które znacznie łatwiej rozwiązać z pomocą specjalistów w dziedzinie księgowości, spółek i podatków.