leasing komputera koszty

Wynajem i leasing komputera – koszty i opłacalność

Chcesz zdecydować się na wynajem komputerów do swojej firmy, ale nie jesteś pewny, czy to dobre rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa? Jeśli działasz w branży technologicznej, zajmujesz się grafiką komputerową lub marketingiem – na pewno potrzebujesz na co dzień wydajnego sprzętu komputerowego z najnowszym oprogramowaniem i pełnym serwisem. Wynajem komputerów to rozwiązanie, które jest naprawdę godne uwagi.

Decydując się na wynajem komputerów, nie musisz jednorazowo wydawać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za sprzęt do swojej firmy. Płatności będą rozłożone na miesięczne raty, których wysokość nie będzie nadmiernym obciążeniem dla firmowego budżetu.

Czy opłaca się wziąć leasing komputera? Koszty przedsięwzięcia

Jeśli chodzi o leasing komputera, koszty nie są wcale przerażające, a na pewno mniejsze, aniżeli jednorazowy zakup sprzętu za firmową gotówkę. Umowę z firmą, która realizuje wynajem komputerów lub proponuje leasing podpiszesz średnio na 12 miesięcy lub dłużej – w zależności od tego, na jak długo potrzebujesz komputera i akcesoriów.

Jeśli wybierzesz leasing komputera – koszty utrzymania sprzętu oraz miesięczną ratę wrzucisz w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Decydując się na wynajem komputerów – zasada jest podobna, ale nie musisz martwić się o serwis, aktualizacje oprogramowania oraz stan techniczny urządzania, oczywiście, jeśli nie uszkodzisz go ze swojej winy.