serwis wymiana opon

Wymiana opon w serwisie – krok po kroku

Zakłady wulkanizatorskie pracują w pocie czoła, szczególnie tuż przed rozpoczęciem i w trakcie sezonu letniego i zimowego. Zawsze wtedy, kiedy zmienia się aura na zewnątrz, a Ty nie masz założonych opon całorocznych, musisz zdecydować się na wymianę ogumienia. Musisz jednak wiedzieć, że konieczne będzie wcześniejsze umówienie terminu w serwisie – w większości przypadków warsztaty nie przyjmują klientów od ręki, gdyż mają zapełniony terminarz nawet na wiele dni. Zastanawiasz się, jak wygląda wymiana opon (Kraków) w profesjonalnym serwisie? Oto kilka kroków, które musi wykonać wulkanizator:

  1. Ściągnięcie kół z samochodu oraz opon z felg.
  2. Dopasowanie nowego ogumienia do felgi po wcześniejszym oczyszczeniu.
  3. Nasmarowanie rantów felg specjalnym smarem, który ułatwia wsunięcie nowej opony.
  4. Założenie ogumienia na felgę oraz wstępne pompowanie. Jeśli opona leży prawidłowo na feldze, można dopompować ją do odpowiedniej wartości.
  5. Wyważenie koła.
  6. Założenie nowego ogumienia na samochód.

W trakcie wymiany opon w serwisie, warto też sprawdzić, czy specjalista oczyści powierzchnię piasty z zabrudzeń, a dodatkowo nasmaruje miejsca, gdzie wkręcane są śruby. Dzięki temu założone koła będą poprawnie trzymać się na piaście, a dodatkowo ich kolejne ściągnięcie nie będzie stanowiło problemu, np. podczas wymiany opon na kolejny sezon.

Dlaczego warto umówić termin wymiany opon w profesjonalnym warsztacie?

Warto zdecydować się na usługi profesjonalnego zakładu wulkanizatorskiego z kilku powodów. To przede wszystkim gwarancja poprawności wykonanego serwisu opon, dostęp do nowego ogumienia w atrakcyjnych cenach, a także pewność, że założone koła są poprawnie założone na samochód.

Korzystając ze strony wymianaopon.pl możesz wygodnie umówić się na termin wymiany ogumienia w swoim samochodzie. Wystarczy, że podasz lokalizację, gdzie chcesz wyszukać warsztat, a także wybierzesz dogodną dla siebie datę i godzinę zrealizowania usługi. Po uzupełnieniu formularza otrzymasz powiadomienie o zarezerwowaniu wizyty na adres e-mail.