szkolenia integracyjne

Szkolenia integracyjne – czy pracownicy je lubią?

Czy wiesz, że do firm, które organizują cykliczne szkolenia integracyjne, składanych jest nawet kilka razy więcej CV aniżeli do tych, które nie inwestują w ten sposób w pracowników? Wynika z tego, że różnorodne kursy zawodowe oraz wydarzenia, jakie mają wpływ na charakter, zaangażowanie, motywację czy zwiększenie kompetencji pracownika, cieszą się ogromną popularnością oraz są pozytywnie przyjmowane przez zatrudnionych.

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo przecież darmowe możliwości rozwoju osobistego to opłacalna inwestycja, którą doceni każdy ambitny pracownik. Szkolenia integracyjne mogą być realizowane w formie typowych spotkań o charakterze rozrywkowym. Wtedy ich głównym celem jest lepsze poznanie zespołu, wzmacnianie ich cech, które stają się pomocne podczas codziennej współpracy. To wszystko daje doskonałe efekty, patrząc na finalne wyniki wytyczonych zadań biznesowych i mają wpływ na ostateczne zyski działającego przedsiębiorstwa.

Coraz częściej szkolenia integracyjne połączone zostają z kursami zawodowymi. Organizowane są nawet kilkudniowe wyjazdy, podczas których harmonogram dnia zakłada szereg zajęć typowo zawodowych oraz tych rozrywkowych. Wydaje się, że to najlepsza opcja, by łączyć możliwości lepszego poznania kadry, wpływać na ich relacje, wzmacniać więzi oraz rozwijać ich kwalifikacje, by zawodowe obowiązki były wykonywane z jeszcze lepszym efektem. Sami pracownicy czują się zaś docenieni, a takie wydarzenia traktowane są jako bonus do podstawowego wynagrodzenia.