wyposażenie sali zabaw

Najlepsze zabawki do sali zabaw w przedszkolu

Wyposażenie sali zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym jest nie lada wyzwaniem dla każdego przedszkola. W tym wieku dziecko poświęca połowę czasu na zabawę i właśnie wtedy najbardziej kształtuje swoje umiejętności. Wybranie odpowiednich zabawek jest więc kluczowe nie tylko pod względem bezpieczeństwa przedszkolaków, ale też pod względem jego rozwoju i nauki.

Zabawki powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku dzieci. Nawet pół roku robi ogromną różnicę, jeśli chodzi o rozwój dziecka. Nawet najbardziej rozwijająca zabawka nic nie da, jeśli nie będzie ona interesująca dla dziecka. W przedszkolu może być to szczególnie trudne, gdyż może nie starczyć miejsca i finansów na odpowiednie wyposażenie sali zabaw dla dzieci w każdym wieku. Jednakże można odkupić wiele zabawek z drugiej ręki.

Najważniejsze jest, aby obserwować dzieci i zauważyć, na jaki rodzaj zabawek reagują najlepiej. Klasyczne misie, czy samochody nigdy nie przestaną bawić. Warto jednak szukać nowinek i zastanowić się nad zabawkami elektronicznymi. Tablety, projektory interaktywne, czy rzutniki mogą być ciekawym urozmaiceniem klasycznych klocków, czy lalek. Niektóre elektroniczne gadżety mogą się przydać w szczególności do pracy z niepełnosprawnymi dziećmi. Na rynku są dostępne na przykład specjalne trampoliny, maty, czy koniki na biegunach skonstruowane tak, aby dzieci z zaburzeniami ruchowymi mogły się swobodnie na nich bawić. W ostatnim czasie pojawiło się też wiele zabawek celujących w rozwój zmysłów – będą one idealne nie tylko dla dzieci z niepełnosprawnościami, ale też dla prawidłowo rozwijających się pociech.