membrana na dach

Membrana na dach – kiedy się przydaje?

Materiały takie, jak membrana na dach są jednym z najistotniejszych elementów dachu – to warstwa, która odpowiada za szczelność całej konstrukcji, a także zapewnia doskonały poziom wentylacji na całej powierzchni dachu. Warto dodać, że dobra membrana na dach nie przepuszcza wody, a jednocześnie pozwala na odparowywanie wilgoci z wnętrza nieruchomości. Taki sposób działania chroni konstrukcję dachu przed uszkodzeniami, a także zapewnia wysoki komfort użytkowania domu przez wiele lat. Jeśli cenisz sobie także bezpieczeństwo, nigdy nie zapomnij o tym, aby zamontować membranę dachową na etapie budowy poszycia dachowego na swojej  nieruchomości.

Mata drenażowa – doskonała na zielone dachy!

Mata drenażowa przydaje się w szczególności podczas budowy tzw. zielonych dachów, czyli powierzchni pokrytych roślinnością. Skuteczne odprowadzanie wody deszczowej do odpływów dachowych to podstawa, aby zapewnić stabilność konstrukcji dachowej oraz zminimalizować ryzyko jej uszkodzenia w wyniku oddziałującej wody. Mata drenażowa skutecznie zapobiega przeciążeniu stropu, a także stagnacji wody na dachu. Ten materiał przyjmuje postać przestrzennej siatki z dużymi otworami, która jest wysoce wytrzymała i pozwala na skuteczne odprowadzanie wody opadowej z powierzchni zielonego dachu i nie tylko.

Pamiętaj jednak o tym, aby wybierać tylko materiały drenażowe od renomowanych producentów – będziesz mieć pewność, że zarówno mata drenażowa, jak i membrana na dach w 100% spełni Twoje oczekiwania oraz swoją funkcję.