wycieraczka

Kiedy wymieniać wycieraczki w samochodzie?

Pomoże tu stacja kontroli pojazdów. Ochota to dzielnica Warszawy, gdzie znajdziecie ciekawe oferty. Jeśli podczas mycia przedniej szyby, wycieraczki pozostawiają smugi utrudniające widoczność to znak, że należy je wymienić. Według fachowców, wycieraczki samochodowe warto wymieniać średnio co rok, nawet te najlepszej jakości przecież się zużywają. Idealnym momentem na to jest coroczny przegląd.

Pamiętajmy o tym, że wycieraczki nie tylko czyszczą szybę, ale służą także do zbierania z niej wszelakich opadów. Przypomnij sobie, ile razy musiałeś podróżować w gęstych opadach śniegu czy ulewnych deszczach? W okresie jesiennym i zimowym pewnie niejednokrotnie.

Wycieraczki samochodowe poradzą sobie również z brudem – błoto z kół ciężarówek, kurz czy ptasie odchody, na pewno wiele razy widziałeś tego typu zanieczyszczenia na szybie swojego auta. To właśnie wycieraczki radzą sobie z nimi najlepiej. Oczywiście tylko te, które są w pełni sprawne.

Trzeba wiedzieć, że wycieraczki, by spełniały swoją rolę muszą być idealnie dopasowane do szyby. Dzisiaj coraz więcej właścicieli aut wybiera te hybrydowe, które automatycznie przywierają do jej kształtu. W sklepach z akcesoriami samochodowymi szukajmy lepiej tych z wyższej półki. Te najtańsze będą wykazywać znacznie krótszą żywotność.

Ważna jest jeszcze jedna zasada. Jeśli wycieraczki szwankują to wszelkie próby ich ratowania będą nieskuteczne. Ich zakup nie jest dużym wydatkiem więc należy zainwestować po prostu w nowy produkt aniżeli męczyć się z krótkotrwałymi bądź nieskutecznymi naprawami obecnych. Stacja kontroli pojazdów (Ochota) pomaga kompleksowo.