salon fryzjerski poznań

Keratynowe prostowanie włosów

Wiele kobiet marzy o prostych gładkich i zdrowo wyglądających włosach bez konieczności prostowania. Niestety jest to tylko marzenie które trudno zrealizować ponieważ nasze włosy bez prostowania bądź przynajmniej modelowania szczotką nie wyglądają dobrze i bardzo się puszą. Na szczęcie każdy salon fryzjerski oferuje nam wiele różnych zabiegów które są w stanie ujarzmić nasze włosy i przywrócić im naturalny zdrowy wygląd. Jednym z takich zabiegów jest keratynowe prostowanie włosów

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg który ma na celu odżywienie naszych włosów. W efekcie uzyskujemy nie tylko zdrowsze włosy, ale przede wszystkim gładkie i proste jednak to tylko efekt uboczny  zabiegu którego głównym składnikiem jest keratyna. Keratyna działa na nasze włosy odbudowująco przy użyciu wysokiej temperatury w tym przypadku prostownicy.

Keratynowe prostowanie włosów stało się hitem ostatnich lat i panie sięgają po taki zabieg bardzo chętnie. Jeżeli zabieg wykonuje dobry fryzjer jego efekty są widoczne przez długi czas. Efekty są naprawdę spektakularne pod warunkiem, że zabieg jest dobrze przeprowadzony stąd tez panie tak chętnie sięgają po ten zabieg. Keratynowe prostowanie włosów może całkowicie odmienić naszą fryzurę, a przy tym ułatwić codzienną pielęgnację włosów oraz ich rozczesywanie.

Głównym celem zabiegu jest odbudowa, regeneracja oraz odżywienie włosów efekt wyprostowania z czasem zanika. Polega on na maksymalnym zintensyfikowaniu keratyny która jest głównym budulcem naszych włosów. Zabieg polecany jest do każdego rodzaju włosów jednak  przede wszystkim powinien być zastosowany na włosy które się nadmiernie puszą i elektryzują, są zniszczone, suche i połamane, jest idealny również do włosów grubych, kręconych, a także tych opornych na wszelkiego rodzaju stylizację. Jednak zabieg ten posiada także kilka ograniczeń, między innymi nie jest zalecany do włosów często rozjaśnianych oraz dla osób które często korzystają z basenu.