odstraszacz gołębi

Dlaczego warto odstraszać gołębie?

Ptaki potrafią wyrządzić mnóstwo szkód, o czym doskonale wiedzą właściciele mieszkań i domów, a także osoby zajmujące się utrzymaniem budynków publicznych. Zanieczyszczenia, uszkodzenia elewacji i elementów konstrukcyjnych, znaczne pogorszenie wyglądu – to tylko kilka przykładów na to, jak wiele złego mogą zrobić. Szczególnie dokuczliwe, zwłaszcza w miastach, wydają się gołębie.

Nic więc dziwnego, że na rynku dostępnych jest tak dużo produktów, które mają za zadanie je odstraszyć. Ich właściwy dobór pozwoli uporać się z wieloma problemami. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

  • Skuteczna ochrona budynku – odstraszacz gołębi zabezpieczają elewacje, parapety i systemy rynnowe przed uszkodzeniami. Dzięki temu właściciel budynku nie musi wydawać sporych środków na prace naprawcze.
  • Eliminacja zagrożenia epidemiologicznego – nie każdy wie, że gołębie mogą być odpowiedzialne za wiele chorób odzwierzęcych, które dotykają ludzi. Spośród nich wymienić należy przede wszystkim ptasią gruźlicę i ornitozę.
  • Zabezpieczanie przed powstawaniem gniazd – w tym celu świetnie sprawdzają się zarówno kolce, jak i ptaki do odstraszania gołębi. Mowa tu o specjalnych naklejkach lub figurkach, które imitują ptaki drapieżne.

Chcąc uzyskać pożądany efekt w postaci czystego balkonu, parapetu, gzymsu i innych elementów architektonicznych, warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Najlepiej dostarczane przez cenionych producentów, którzy mogą pochwalić się szeroką, zróżnicowaną ofertą.