frytownia

Dlaczego warto mieć frytkownicę beztłuszczową?

Wszyscy wiedzą, że frytkownica beztłuszczowa to zdrowa alternatywa dla tradycyjnej frytkownicy. Niestety mało kto skupia się na jej aspekcie funkcjonalnym. Często bowiem bywa tak, że definiuje się ją wyłącznie poprzez to, jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą jej stosowanie. A szkoda, bo ma ona też swoje funkcjonalne atuty!

Niskie zużycie energii

Oczywiście nie będziemy tu przytaczać konkretnych wartości zużycia energii przez frytkownicę beztłuszczową. Warto jednak wiedzieć, że sama w sobie jest ona świetną alternatywą dla dużego i energożernego piekarnika. Jeśli zatem ktoś lubi taki sposób przyrządzania potraw, to powinien się na niego zdecydować. Zastąpienie (oczywiście w określonych sytuacjach) dużego piekarnika małą frytkownicą jest jak najbardziej uzasadnione pod kątem zużycia energii.

Wszechstronne narzędzie kuchenne

Frytkownica air fryer (tutaj przykład: https://www.mocsokow.pl/pl/menu/air-fryer-frytkownice-beztluszczowe-223) działa dokładnie tak samo jak piekarnik z termoobiegiem. A to oznacza, że można z jej pomocą przygotowywać praktycznie takie same potrawy, choć rzecz jasna będą one objętościowo mniejsze. Za pomocą frytkownicy można przygotować dania ziemniaczane, mięsne i wiele innych, interesujących pozycji kulinarnych. Za jej pomocą można też przygotowywać pyszne, gorące i świeże kombinacje różnych warzyw. Mało tego! Uzyskane w ten sposób danie nie straci swoich walorów odżywczych.

Prosta obsługa

Przygotowanie posiłku za pomocą frytkownicy jest dziecinnie proste. Większość tego typu urządzeń posiada pokrętło lub specjalne przyciski, za pomocą których można łatwo określić rodzaj przyrządzanego dania. Bardziej zaawansowane modele (polecane zwłaszcza profesjonalistom) potrafią dużo więcej i – co najważniejsze – często są wyposażone w specjalny, czytelny wyświetlacz LCD. Zaprojektowana w ten sposób frytkownica na gorące powietrze oferuje dużo większy potencjał kulinarny.

Reasumując, dobrej jakości frytkownica pracująca w oparciu o gorące powietrze to skarb nie tylko w profesjonalnej kuchni, ale również i w zaciszu domu. Dlatego tak ważne jest, aby wdrożyć ją również do swojej kuchni.