sklep dentystyczny

Cyfrowe i specjalistyczne akcesoria, które winien posiadać każdy stomatolog

Zarządzanie gabinetem stomatologicznym nie jest proste i wymaga – oprócz doświadczenia – posiadania właściwych narzędzi. Co ważne, dziś nie są to wyłącznie narzędzia do wykonywania prac dentystycznych. Również i tu coraz śmielej wkracza cyfryzacja i technologia IT.

Oprogramowanie do zarządzania pracą

Kluczową kwestią z punktu widzenia stomatologa jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania do zarządzania pracą przychodni tudzież gabinetu. Cyfrowe sklep akcesoria stomatologiczne nie tylko powinny zapewniać możliwość przyjmowania pacjentów i organizacji wizyt, ale też pomagać w zarządzaniu stanem posiadania przychodni. Świetnym rozwiązaniem są np. narzędzia IT, które nie tylko określają stan wybranych zasobów gabinetu, ale też pozwalają szybciej i efektywniej zamawiać wybrany asortyment. Oczywiście odbiorcą tychże zamówień będzie hurtownia stomatologiczna, która szybko odeśle towar.

Oprogramowanie w służbie pacjentowi

Kolejnym, cyfrowym narzędziem niezbędnym na stanowisku pracy dentysty jest program służący do archiwizacji danych i ogólnym zarządzaniem procesem leczenia. Większość nowoczesnych gabinetów stomatologicznych korzysta z komputerów, w których zainstalowane są aplikacje służące do:

  • zapisywania zdjęć uzębienia pacjenta,
  • optymalizacji ilości podawanego preparatu znieczulającego,
  • sterowania stanowiskiem pracy (np. fotelem),
  • obsługi bazy danych gabinetu stomatologicznego.

 

Co ważne, nabycie takiego oprogramowania wcale nie jest łatwe. Zwykły sklep dentystyczny Warszawa raczej go nie posiada, choć oczywiście można tam często znaleźć proste aplikacje służące do optymalizacji pracy dentysty. Warto zauważyć, że profesjonalne oprogramowanie jest dostarczane wówczas, gdy w gabinecie pojawia się konkretny sklep sprzęt stomatologiczny. Wdrożyć je może tylko specjalista.

Podsumowując, oprogramowanie IT również może być postrzegane jako narzędzie pracy dentysty. Obowiązkiem specjalisty jest dobór odpowiedniego narzędzia, które spełni jego oczekiwania i zapewni mu maksymalny komfort pracy, a pacjentowi – komfort obsługi.